Kitap Kulübü
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt Ol

kitaba ve yapılacak filmine genel yorumlar düşünceler

3 posters
YazarMesaj
betulthecat

Rep : 0

kitaba ve yapılacak filmine genel yorumlar düşünceler Empty
MesajKonu: kitaba ve yapılacak filmine genel yorumlar düşünceler   kitaba ve yapılacak filmine genel yorumlar düşünceler EmptyPaz Tem. 05, 2015 10:26 pm

(dikkat dikkat bu yazı spoiler içerir yani sonundan bitişinden falan da bahsedeceyim)
öncelikle fragmanı izlemeyen varsa hemen açıp baksın çünkü çok güzel. açıkçası ben kitabı oldukça beğendim ama filmin (ilk defa) kitaptan daha güzel olabileceğini de düşünmüyor değilim. neden mi? bilimkurgu olduğu için, benim kafamda canlandıramadığım ya da az buçuk başka uzay temalı filmlerden bildiğim kısımlar oldu. yani film bir görsel şölen olursa tadından yenmez. hem aksiyon hem uzay daha ne? gerçi günlük girişi olarak yazdığı kısımları nasıl yansıtacaklar tam bilmiyorum ama fragmanda mark watney'miz bilgisayara video kaydederek bu günlüğü tutuyor, güzel fikir.
onun dışında fragmanda kitabın son cümlelerini kullanmaları da müthiş, sonda biraz gözlerim dolmadı değil.
bi de sonunun havada kaldığı ve keşke devamını da yazsaydılı yorumlar olmuş, bence sonu gayet güzel çünkü zaten mars'taki survival mücadeleyi anlatıyo ve en sonunda kurtulmasıyla bitiyo daha ne.

evet benimkiler bu kadar şimdilik sizin film castı kitap gidişatı vs hakkındaki düşünceleriniz neler?

trivia: film için kitaba %90 bağlı kaldık demişler ve mars sahneleri ürdün'de wadi rum adındaki çölde çekilmiş.
simorgless

Rep : 1

MesajKonu: Geri: kitaba ve yapılacak filmine genel yorumlar düşünceler   kitaba ve yapılacak filmine genel yorumlar düşünceler EmptyÇarş. Tem. 08, 2015 9:47 pm

Ya ben kitap bitene kadar filmle ilgili hiçbi şey okumadım fragmanı filan da izlemedim oyuncuları bile bilmiyodum bitince gidip direkt fragmanı izledim ve baya beyendim daha yeni bitmişti ve watneyin kitabın sonunda söylediği şeyleri duyunca içimden ALLAAAAH dedim, uzay temalı bilim kurgular zaten en sevdiyim bence çok güzel olucak, kadro da şüpper zaman şeysini nasıl yapacaklar onu merak ediyorum yola çıkış malzemelerin üretilişi vs. geçişler filam ay çogzel olcak be vizyon tarihi ne zamandı yav
betulthecat

MesajKonu: Geri: kitaba ve yapılacak filmine genel yorumlar düşünceler   kitaba ve yapılacak filmine genel yorumlar düşünceler EmptyÇarş. Tem. 08, 2015 10:02 pm

simorgless demiş ki:
Ya ben kitap bitene kadar filmle ilgili hiçbi şey okumadım fragmanı filan da izlemedim oyuncuları bile bilmiyodum bitince gidip direkt fragmanı izledim ve baya beyendim daha yeni bitmişti ve watneyin kitabın sonunda söylediği şeyleri duyunca içimden ALLAAAAH dedim, uzay temalı bilim kurgular zaten en sevdiyim bence çok güzel olucak, kadro da şüpper zaman şeysini nasıl yapacaklar onu merak ediyorum yola çıkış malzemelerin üretilişi vs. geçişler filam ay çogzel olcak be vizyon tarihi ne zamandı yav

ekimde sanırım daha çok var ^__^
simorgless

Rep : 1

MesajKonu: Geri: kitaba ve yapılacak filmine genel yorumlar düşünceler   kitaba ve yapılacak filmine genel yorumlar düşünceler EmptyÇarş. Tem. 08, 2015 10:09 pm

olsun yav çok uzak deyilmiş Smile(:
11Bengisu

11Bengisu

Rep : 2

MesajKonu: Geri: kitaba ve yapılacak filmine genel yorumlar düşünceler   kitaba ve yapılacak filmine genel yorumlar düşünceler EmptyPerş. Tem. 09, 2015 12:16 am

ya ben oyuncuları farklı düşünüyordum mesela johanssen ı jessica chastain olarak. ayrıca kapoor hintli değil miydi ya niye zenci oynuyo???
film güzel olacak gibi gerçi güzel olmasa bile hastalıklı gibi defalarca izlerim ben kdşklfşk
devamı olsaydı keşke diyenlerden biri de benim en azından dünyaya vardığını bilmek isterdim yani gerçi torunlarına marsı anlattığı zamana kadar yazsa okurum ben mldslijfidl
betulthecat

MesajKonu: Geri: kitaba ve yapılacak filmine genel yorumlar düşünceler   kitaba ve yapılacak filmine genel yorumlar düşünceler EmptyPerş. Tem. 09, 2015 12:58 am

bunu gördünüz mü peki ghjfdks https://twitter.com/andyweirauthor/status/604514209901068288 devam isteyenlere gönderme yapmış

kitaba ve yapılacak filmine genel yorumlar düşünceler
1 sayfadaki 1 sayfası